misirpiramitleri Mısır Piramitlerinin Sırrı
-Piramit sözcüğünün asıl anlamı Grekçe dilinde çözülmüştür. ”Piro” ateş ve ”amid” ise merkez anlamına gelir yani ”Merkezdeki Ateş’ anlamına gelir.Bazı araştırmacılar ise bu nedenle mısır piramitlerinin olduğu bölge Dünya’nın merkezi olduğunu düşünüyor.

-Mısır piramitleri dünyanın yedi harikası içinde bulunuyor.Fakat en çok ilgi toplayan piramit dördüncü hanedanlığın ikinci imparatoru Firavunu Khufu’nun piramidi Keops Piramidi olmaktadır.

-Her biri 20 ton ağırlığında olan taşların o dönemde nasıl taşındığı bilinmemektedir.

-İlginç olan bir diğer şey ise piramitlerin içerisine güneş yılda sadece iki kez girmektedir. O da Firavun’un doğduğu ve tahta çıktığı gündür.

-Piramitlerin içine sırrı çözmek için giren 12 bilim adamı ölmüştür ve kanserden olduğu tahmin edilmektedir. Çünkü mumyalar da radyoaktif maddeler bulunmaktadır.

– Piramitlerin içerisi kışın ılık,yazın soğuk olmaktadır.

-Kirli suyu piramitlerin içine bırakan bilim adamları bir kaç gün sonra suyun temizlendiğini görmektedir.

-Piramitlerin içerisine bırakılan süt ise bir kaç gün taze kalır ve daha sonra yoğurda dönüşür.

-Piramidin içindeki, bazı odalarda ne olduğu bilinmemektedir, öğrenmek için giren araştırmacılar kaybolmuş ve bir daha haber alınamamıştır.

-Bu piramitlerin yapımında görevli olan işçiler ise piramitlerin sırrını bildikleri için, piramitlerin yapılmasından hemen sonra Firavun tarafından öldürülmüştür.